Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Wojna Siedmiogodzinna
#1
W artykule tym zajmiemy się rzeczą istotną dla uniwersum Half-Life'a, aczkolwiek niejako pominiętą przez Valve, czyli Wojną Siedmiogodzinną, o której w samej grze znajdujemy niewiele informacji.

[Obrazek: iUGrSe3.jpg]
Wycinki z gazet w laboratorium Eli'ego

Wojna Siedmiogodzinna - według ustaleń graczy ze szczątkowych informacji które udało się znaleźć w grze - rozgrywa się ok. 10 lat po wydarzeniach na Xen i rozpoczęciu Burzy Portali. Przez tę dekadę ludzkość została znacznie osłabiona ciągłymi atakami hord zombie, headcrabów, Vortiguantów i innych stworzeń. Kombinat, nie dość że zaatakował osłabioną cywilizację, to także zadziałał także z zaskoczenia. Ludzkość nie miała jakichkolwiek szans.

O samym przebiegu wojny również niewiele wiemy, ale mod Opposing Force 2 oraz informacje, które udziela nam Eli Vance pomagają nam to nieco wyjaśnić. Najprawdopodobniej z portali w niebie wylatywały Cytadele, setki Cytadel, które z ogromną siłą wbijały się w grunt, niszcząc przy tym spore obszary miast. Można też przypuszczać, że owe budynki po "lądowaniu" emitowały sygnał, niszcząc komunikację. Brak telefonii, internetu, znanych nam źródeł kontaktu. Tak naprawdę nie wiemy jak wyglądało wojsko Kombinatu, nie licząc jednostek syntetycznych. Można określić, że kolejnym etapem walk było pojawienie się dropshipów, manhacków, striderów i innych sił Kombinatu. Ci, z którymi walczymy w Half-Life 2 i epizodach są połączeniem ludzi z technologią Kombinatu. O oryginalnych żołnierzach jednak nie ma żadnej wzmianki.

Z nagłówków gazet, widocznych na screenshot'cie na początku artykułu, wyróżnimy kilka informacji: Ziemia w niewoli, Burze "Portali" trwają, Wojna Siedmiogodzinna zakończona wygraną Kombinatu.
Oficjalna kapitulacja Ziemi nastąpiła w gmachu ONZ w Nowym Jorku. Podejrzewać można, że zgromadziło się tam niewielu przedstawicieli ludzkiego rządu - z powodu wspomnianego już globalnego zaciemnienia elektronicznego. W trybie przyspieszonym nastąpiła dyskusja, po której znany i (nie)lubiany Wallace Breen wynegocjował "oszczędzenie" ludzkości. Ceną była ich wolność. Po tym zdarzeniu Dr. Breen mianowany został Administratorem Ziemi.

[Obrazek: z3fqE6x.jpg]
Główna siedziba ONZ w Nowym Jorku

Wojna Siedmiogodzinna to jeden z najsłabiej znanych nam elementów fabuły, ale - trzeba przyznać - dość oryginalny. Trudno właściwie wyobrazić sobie co działo się podczas owych siedmiu godzin. Dodatkowo, nie była to ilość czasu wygodna na poczynienie jakichkolwiek skutecznych działań defensywnych przed najeźdźcami. Jeśli w tak krótkim czasie uznano, że brak racjonalnych powodów do obrony, oznacza to ogromną przewagę Kombinatu nad siłami Ziemi.
Pozostaje nadzieja, że Valve w przyszłych tytułach rozjaśni nieco ten niezwykle ciekawy temat.

I mały bonusik - fanowski, aczkolwiek bardzo dobrze wykonany, zwiastun filmu o Wojnie Siedmiogodzinnej:


[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości