Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Uwaga na wirusy.
#1
Chciałbym was uczulić na coraz częstsze linki zawierające wirusy, linki te są rozpowszechniane przez Steam przez komentarze (np. pod profilem) lub częściej przez prywatną wiadomość. Po wejściu w link najczęściej pobiera się nasz nowy pasożyt, czyszcząc nasze konto Steam z przedmiotów i wysyłający wiadomości/komentarze do wszystkich znajomych z listy. Większość osób nawet nie zdaję sobie sprawy, że są zarażeni i ktoś próbuję wciągnąć innych posługując się naszym profilem.

Przykładowy link: http:/captures-web.com/screenshot.png( specjalnie bez "/" nie kopiować Happywide) i zamiast obrazka ściąga nam się plik wykonywalny.Zdaję sobie sprawę, że temat stary i oklepany, ale ilość zarażonych z mojej listy od początku roku była rekordowa(część znajomych miała chwilową blokadę na wymianę, bo zmieniali hasło i to często ratowało im kosztowne przedmioty). Nie wchodźcie w linki jak nagle znajomy zaczął gadać w języku angielskim, wysyłając dziwne linki i najlepiej poradźcie mu przeskanowanie komputera dobrym antywirusem.
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#2
Było już.
http://halflife3.pl/temat-scammerzy-na-steam
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#3
Fakt było, ale temat jest na tyle poważny, że warty odświeżenia, więc myślę, że możemy koledze wybaczyć.
Ale tak czy inaczej warto poszperać, czy aby nie dublujemy tematu Wink
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#4
@up
Ładnie powiedziane Wink
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#5
Jest delikatna różnica, kolega opisał boty, które to posiadają świeże konta i dodają cię do znajomych próbując wyłudzić dane poprzez fałszywą stronę Steam(tutaj ewentualnie zarażona osoba). Ja tutaj opisałem podobną metodę(głównie chodzi o komentarze pod profilem, bo to jest nowe), która nie kradnie kont, tylko ekwipunek i rozsyła wirusa dalej do znajomych budząc większe zaufanie przy niewiedzy właściciela konta.
Odpowiedz
Podziękowania dali:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości