Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Uwaga na wirusy.
#1
Chciałbym was uczulić na coraz częstsze linki zawierające wirusy, linki te są rozpowszechniane przez Steam przez komentarze (np. pod profilem) lub częściej przez prywatną wiadomość. Po wejściu w link najczęściej pobiera się nasz nowy pasożyt, czyszcząc nasze konto Steam z przedmiotów i wysyłający wiadomości/komentarze do wszystkich znajomych z listy. Większość osób nawet nie zdaję sobie sprawy, że są zarażeni i ktoś próbuję wciągnąć innych posługując się naszym profilem.

Przykładowy link: http:/captures-web.com/screenshot.png( specjalnie bez "/" nie kopiować Happywide) i zamiast obrazka ściąga nam się plik wykonywalny.Zdaję sobie sprawę, że temat stary i oklepany, ale ilość zarażonych z mojej listy od początku roku była rekordowa(część znajomych miała chwilową blokadę na wymianę, bo zmieniali hasło i to często ratowało im kosztowne przedmioty). Nie wchodźcie w linki jak nagle znajomy zaczął gadać w języku angielskim, wysyłając dziwne linki i najlepiej poradźcie mu przeskanowanie komputera dobrym antywirusem.
Odpowiedz
#2
Było już.
http://halflife3.pl/temat-scammerzy-na-steam
Odpowiedz
#3
Fakt było, ale temat jest na tyle poważny, że warty odświeżenia, więc myślę, że możemy koledze wybaczyć.
Ale tak czy inaczej warto poszperać, czy aby nie dublujemy tematu Wink
Odpowiedz
#4
@up
Ładnie powiedziane Wink
Odpowiedz
#5
Jest delikatna różnica, kolega opisał boty, które to posiadają świeże konta i dodają cię do znajomych próbując wyłudzić dane poprzez fałszywą stronę Steam(tutaj ewentualnie zarażona osoba). Ja tutaj opisałem podobną metodę(głównie chodzi o komentarze pod profilem, bo to jest nowe), która nie kradnie kont, tylko ekwipunek i rozsyła wirusa dalej do znajomych budząc większe zaufanie przy niewiedzy właściciela konta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości