Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Ukryte DLC?
#1
Są wakacje, dużo wolnego czasu, a mnie wzięło na... no cóż, przeglądanie plików Portala 2 :d

Trafiłem tam na absolutnie nierzucający się w oczy folder "portal2_dlc2" (serio, folder tonie pośród różnych wersji językowych, gdzieś między hiszpańską wersją dlc1, a holenderską zwykłego portala). Nigdy wcześniej w grze nie zauważyłem odnośnika do owego DLC. I tak oto przegrzebałem sobie pliki tajemniczego dlc2, trafiając na takie perełki jak linie dialogowe Cave  Johnsona:


Cytat:"cavejohnson.DLC2_0780_ALTCAVE_BLAPPETURE_MESA01"    "Cave Johnson, nowy właściciel i szef Black Mesa. Tak właśnie, zostaliście wykupieni. Pierwszym krokiem biznesowym będzie włączenie nazwy do marki Aperture. Skłaniam się ku Blapperture Mesa. Chłopcy z marketingu mają inne zdanie. Czyli zostaje Blapperture. Dalej. Powiedziano mi, że przeprowadzacie tu jakieś badania nad materiałami anomalnymi, które mogą spowodować kaskadę rezonansową. Przerwać to, zanim mi tu idioci koniec świata urządzicie. Kaskada rezonansowa! Podobno jesteście naukowcami. Gdzie wasz zdrowy rozsądek?"

albo
Cytat:"cavejohnson.DLC2_0100_CAVEPRIME_MISC01"    "Witaj obiekcie testowy, tu Cave. Naczelny. Z Ziemi Jeden. Mówię do ciebie spoza czasu i przestrzeni! Jestem dosłownie w przyszłości! Ja... poczekaj... [poza mikrofonem] Co? [do mikrofonu] Dobra, mój asystent Greg mówi mi, że to wszystko nieprawda. Podekscytowałem się. Jesteś pierwszym obiektem testowym, który wysłaliśmy do równoległego wszechświata, co najwyraźniej nie ma nic wspólnego z podróżami w czasie. Jednak wciąż jest ekscytujące. W każdym razie powinieneś widzieć przed sobą komorę testową. Zaprojektowaliśmy ją my, ci frajerzy z innego wszechświata ją zbudowali, a ty masz ją przetestować. Pamiętaj: masz nam powiedzieć czy DZIAŁA, czy nie, inaczej zmarnujesz tylko czas wszystkich zaangażowanych na obydwu Ziemiach. Dobra, do roboty."

Przyznam, że te kawałki linii dialogowych mocno mnie zaciekawiły i jestem co najmniej bardzo chętny aby dowiedzieć się, czym jest owe tajemnicze dlc2. Ktoś może spotkał się z możliwością zagrania w owe? Albo ma chociaż mgliste pojęcie, gdzie może się ono znajdować?
Odpowiedz
#2
DLC2 to Perpetual Testing Initiative a to co znalazłeś to fragment pliku z napisami do kilku nowych linijek Cave'a, to było coś bardziej w rodzaju easter egg'a ukrytego gdzieś w coopie aczkolwiek nie pamiętam na 100%, odnajdujesz "nowości" sprzed 5 lat :3
Odpowiedz
#3
No właśnie przeszedłem całego coopa i takich wypowiedzi Cave'a nijak nie pamiętam... a jest ich bardzo dużo
Odpowiedz
#4
Pierwszego tekstu wcale nie kojarzę, ale drugi to pierwszy tekst jaki przyjdzie nam usłyszeć grając w komory społeczności.

Jest wiele tekstów tego typu w tych komorach np: Cave raz wspominał że znajdujemy się w kosmosie i jacyś debile próbują uciec nie wierząc mu i sami się zabijają rozszczelniając komory testowe; raz mówił że błędem było montować w więzieniu drzwi z pola siłowego bo wystarczyło wyłączyć prąd i to na nic oraz że jeśli przeżyje te dźgnięcia nożem od więźnia to zamontuje drzwi z kart bo one powstrzymałyby ich chociaż na parę sekund, a na końcu powiedział, że każdy kto nie zajmuje się ucieczką z więzienia ma wracać do pracy XD
Odpowiedz
#5
Oba teksty są z PeTI, stare jak świat.
Przyszedłem na chwilę,
zostałem na dlużej.
Teraz mówią do mnie proszę mnie nie banować panie adminie.

#1 miejsce w POTY 2014 | Towarzysz Kucperskin
Odpowiedz
#6
Heh. Aż ogarnę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości