Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Titan XCIX - Part 1
#1
Modyfikacje gier mają to do siebie że pozwalają nam poniekąd włączyć się w proces tworzenia danej produkcji. Pomimo że niewiele można zarzucić czystym wersjom, zawsze można znaleźć elementy, które by je wzbogaciły. Innym razem jest to droga, poprzez którą można zademonstrować własną wizję historii, jej rozszerzenie, lub całkowicie nową fabułę. Jest to narzędzie o tyle przyjazne twórcom, gdyż nie ma wobec niego aż tak wysokich oczekiwań jak co do pełnoprawnych produkcji. Oczywiście im wyższa jakość modyfikacji, tym lepiej, ale nawet drobne mody mogą zyskać znaczną popularność.

Chciałbym wam zaprezentować jedną z moich ulubionych modyfikacji. Niestety z żalem muszę stwierdzić że nie jest ona ukończona, a prace zostały zawieszone, więc nie wiadomo czy dane nam będzie ujrzeć ją kompletną. W każdym razie Titan XCIX, to mod opowiadający zupełnie nową historie. Można by ją porównywać do Dead Space'a, lub Mass Efekta, choć nie jest to horror, ani tym bardziej shooter. Akcja bowiem dzieję się w kosmosie, na pokładzie tytułowego statku, na którym dochodzi do katastrofy, z którą musi sobie poradzić członek ekipy inżynieryjnej - czyli nasz protagonista.

Za co cenie sobie tak to dzieło. Przede wszystkim za niezwykle staranne wykonanie. Autorzy zmienili w znacznym stopniu wygląd starego HL2, tak by pasował on do klimatu Titana. Również postarali się o nagranie własnej ścieżki dialogowej, której jakość jest zadowalająca. Poza tym starali się jak najbardziej rozbudować świat gry, więc często będziemy mieli do czynienia z pozostawionymi text-logami. Wszyskto po prostu wygląda pięknie.

Niestety całość jest krótka... za krótka. Gdy akcja zaczyna się naprawdę rozkręcać, pierwszy epizod dobiega końca, a szkoda bo historia choć może nie do końca oryginalna, jednak wciąga. Mam nadzieję że kiedyś dane mi będzie zagranie w cześć drugą. Tyle ode mnie, sami wypróbujcie i oceńcie.

Link: http://www.moddb.com/mods/titan-xcix
Odpowiedz
#2
Świetny opis i ciekawa modyfikacja. Zazwyczaj modyfikacje do Half-Life 2 starają się opowiedzieć na nowo któryś rozdział z uniwersum, a ta znacząco... odchodzi od fabuły HL2. Wink

Na pewno sięgnę, bowiem robię sobie aktualnie tournee przez modyfikacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości