Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Steampipe czyli jak nie instalować gier z płyty.
#1
W tym temacie chciałbym się wypowiedzieć szczerze na temat minusów i plusów tak zwanego systemu "steampipe" który Valve dało do KAŻDEJ gry na silniku source, nawet do tych które nie są wspierane od lat z powodów np. bankructwa developera (SiN Episodes: Emergence, Vampire The Masquarade: Bloodlines).

A więc co do Steampipe? Na czym polegało? Po co "Volvo" go wrzuciło? Zamierzam to wszystko wyjaśnić.

Steampipe powstał około w maju 2013 roku, został wydany po to aby mapy się szybciej wczytywały, szybciej się wszystko pobierało, i łatwiej było instalować mody (które po przerzutce na takowy format robiły wysyp po włączeniu). Niby są te plusy ale ja dostrzegłem w nich minusy:
  • Gorsza segregacja plików: starsze pliki były podporządkowane pod każdy rodzaj wykorzystywania w grze: np. hl2ep2 materials robiło za materiały, sounds za dźwięk, core za pliki do uruchomienia gry (exe itp...), tutaj połowę wysypano do folderów a połowa leży w plikach .vpk, przez co ciężej instalować mody i szukać danych przedmiotów w edytorach map,
  • Drugi minus to umarła instalacja gier z pudełek, jeśli ktoś posiada Halfa z 2004 roku to już go nie będzie można zainstalować, czemu? Powód tkwi w tym że Half-Life 2 jak i gry do roku 2007 (wyjście Orange Box Engine) posiadały osobny launcher i stare pliki, launcher posiadał pliki .gcf np.half-life 2: episode two materials a nowy format porozrzucane pliki + .gcf, np. próbowałem zainstalować z płyty SiN Episodes: Emergence to po włączeniu steam musiało mi pobrać te pliki jeszcze raz ponieważ tamte zostały.
  • Po trzecie to wysyp niewspieranych modów, powiedzmy że chcielibyśmy sobie zagrać w moda który pochodzi z 2006 roku i nie jest wspierany przez twórców od lat, to nie możemy go zainstalować ponieważ po włączeniu go na steampipe gra będzie wyrzucać na pulpit.
Co wy o tym sądzicie, czy nie wkurza was przesiadka na steampipe jak mnie, piszcie w komentarzach Icon_smile
Odpowiedz
#2
Taki blok tekstu strasznie niewygodnie się czyta, całość będzie sprawiać dużo lepsze wrażenie jeśli odpowiednio porozdzielasz poszczególne sekcje enterami Smile
Przyszedłem na chwilę,
zostałem na dlużej.
Teraz mówią do mnie proszę mnie nie banować panie adminie.

#1 miejsce w POTY 2014 | Towarzysz Kucperskin
Odpowiedz
#3
Postaram się Smile
#EDIT#
Musze poprosić jakiegoś "premiuma" ponieważ po godzinie lub dwóch nie można edytować swoich postów ;p
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości