Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Starcie tytanów
#1
Choć w dziale pojawił się już temat uzbrojenia najbardziej preferowanego przez graczy, to jednak postanowiłem zadać jedno pytanie. Jak uważacie, który zestaw broni jest lepszy, Freemana, czy Shepharda? By ułatwić decyzję należałoby by chyba przypomnieć zestawy uzbrojenia, którego używają wyżej wspomniani. A więc...

Podstawowym uzbrojeniem Freemana jest oczywiście łom. Poza standardowym zestawem (pistolet, rewolwer, karabinek maszynowy, shootgun, granaty, ładunki wybuchowe, miny, wyrzutnia rakiet) jego niezwykłe wyposażenie stanowi kusza, hivehand, tau canon, oraz gluon gun. Dwa ostatnie to najnowocześniejsze bronie dostępne w rodzajowi ludzkiemu. Można nawet rzec że wciąż w stanie eksperymentalnym.

Shephard natomiast posiada zamiast łomu klucz francuski, oraz nóż. W jego podstawowym wyposażeniu zamiast rewolweru jest pistolet Desert Eagle. To co jednak najbardziej interesujące, Shephard ma do dyspozycji nie tylko ciężkie uzbrojenie wojskowe, ale również jest w stanie korzystać z broni kosmitów z rasy X. Jakie jednak są to dokładnie bronie? Po pierwsze lkm, czyli lekki karabin maszynowy, następnie karabin snajperski. W czasie swojej wędrówki udaje mu się zdobyć urządzenie do tworzenia portali Black Mesy, tzw. Displacer Canon. Każda z tych broni daję wyjątkową przewagę na polu walki (a poza tym niesamowitą radość w mordowaniu masy przeciwników), a jednak Shephard jest najbardziej znany dzięki umięjętności korzystania z broni kosmitów, czyli shock roach, mały insektowaty organizm zdolny do wystrzeliwania wiązek energii, spore launcher, czyli również żywa wyrzutnia granatów. Występuje także w roli uzbrojenia oderwany od sufitu barnackle, chociaż bardziej służy on do przemieszczania bohatera, niż walki.

Nie mogę powiedzieć by któryś zestaw był lepszy. Na każdy składają się niesamowite wynalazki, oraz broń obcego pochodzenia. Każdy lubi co ineego, a jednak gdyby dane wam było wybrać jeden z nich, to który byście wybrali? Używalibyście broni rasy X, lub wyrzutni Alien Grunta, czy pozostalibyście raczej przy broni wytworzonej przez ludzi? Oraz na koniec, na kogo byście postawili gdyby staneli naprzeciw sobie Freeman i Shephard?
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#2
Wiadomo, Tau-cannon to klasyk i wogle, ale wole Sheparda właśnie przez snajperkę, barnacle grappling hook'a i klucz francuski !
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#3
Crowbar FTW!
Jednak moim zdaniem Shephard ma ciekawsze uzbrojenie. U Gordona jest ono takie biedniejsze, lecz także można znaleźć w nim sporo plusów.
Nie mam faworyta, gdyż według mnie oboje są siebie równi.
Odpowiedz
Podziękowania dali:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości