Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Skórki Steam - wybór oraz instalacja
#1
Z pewnością wielu z użytkowników platformy Steam używa jej korzystając z domyślnej skórki, która pewnej części społeczności może się nie podobać albo po prostu się znudzić. I to dlatego już nadchodzi informatyczna pomoc, prawdziwa kawaleria komputerowa (czyli ja), która objaśni instalację skinów oraz przedstawi te najlepsze oraz te najdziwniejsze.

[Obrazek: v5J2Ozd.png]

Instalacja

1. Ściągamy skórkę, którą chcemy użyć (np. Air)

2. Wypakowujemy z archiwum foldery (w katalogu z nazwą skina powinnny być foldery tj. friends, graphics, itp) oraz pliki do folderu C:\Program Files\Steam\skins (ścieżka oczywiście może się różnić, w zależności gdzie się zainstalowało Steama).

3. Już na Steamie wchodzimy w Steam > Ustawienia > Interfejs i w rozwijanej liście (w której domyślnie jedyną pozycją jest "<domyślna skórka>") możemy znaleźć interesującą nas skórkę. Wybieramy ją, a Steam powinien wyświetlić monit z pytaniem o restart programu, co jest wymagane by aktywować skin.

4. Po zrestartowaniu możemy się cieszyć nowym wyglądem Steama Smile

Najlepsze skórki

Kolejność przypadkowa

Air

[Obrazek: 0gQbTQh.png]
Jest to minimalistyczna skórka, z małą ilością detali. Menu narzędzi zostało schowane do rozsuwanej listy, a odnośniki (Sklep, Biblioteka, itd) ładnie się wspasowały w belkę. Używając tego skina nie ujrzymy gradientów, cieni lub innych efektów graficznych, jednak wciąż cieszy oko prostym, szaro-niebieskim layoutem.
Air

Blue Pulse

[Obrazek: fCbJzjK.png]
Ta skórka nie zmienia wiele w pozycji elementów okna. Jedyną widoczną zmianą jest przeniesienie Listy znajomych i avatara na górę. Cały skin jest utrzymywany w ciemnoniebieskiej tonacji.
Blue Pulse

Compact Steam

[Obrazek: IMiS5Cj.png]
Compact zachował kolorystykę tradycyjnego Steama, jednak większe elementy są zmniejszone do postaci małych obiektów, a z kolei w bibliotece nie ujrzymy wycentrowanych informacji na temat zaznaczonej gry - wszystko zostało upchnięte w ciasną tabelkę, a screeny już nie wyświetlają się za tekstem, lecz obok.
Compact

Metro UI

[Obrazek: WYO8ZqQ.png]
Metro UI zostało stworzone z myślą o użytkownikach najnowszej wersji Windowsa. Ikony, kolorystyka oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów zostało tak skomponowane, by jak najlepiej odwzorować wygląd Metro UI z Windowsa 8.
Jeśli ktoś preferowałby nieco inną kolorystykę, jest możliwość jej zmianu oraz kilku innych rzeczy TUTAJ.
Metro

PixelVision

[Obrazek: 4kEteXU.png]
Ta skórka jest z kolei bardziej metaliczna, niż oryginał. Poszczególne grafiki lub też odnośniki zdają się jarzyć niebieskim blaskiem.
PixelVision

Original Steam

[Obrazek: zXIHxEp.png]
Skin "retro", nawiązujący do pierwszych wersji Steama, które na pewno wbiły się w pamięć sporej części graczy. Same okno programu ma podobne ułożenie jak Compact, lecz kolory zostały wiernie odwzorowane ze starszego Steama.
Retro Steam

True Blood

[Obrazek: U2D9nZ6.png]
True Blood jest bardzo podobny do domyślnej skórki - jedyną zmianą jest dodanie w różnych miejscach okna plam krwi oraz zmiany kolorystyki na ciemną czerwień.
True Blood 2.0

Najdziwniejsze skórki


Contendo

[Obrazek: yrRlwZh.png]
Contendo jest skinem bardzo ubogim, w którym zamiast niemal czarnych kolorów ujrzymy nieco zbyt oczojebny ostry, biały kolor. I trochę drzewek w menu.
Contendo

Digitally Unmastered

[Obrazek: laJCgm3.png]
Ta skórka charakteryzuje się mocnymi, zielonymi kolorami, przywodzącymi na myśl kod Matrixa. Całość jednak pozostała niemal bez zmian.
Digitally Unmastered

Green Power

[Obrazek: Zx6yMMB.png]
Green Power jest osobliwą skórką, z dość eklektycznymi kolorami, które wraz z grafikami planet w menu budują klimat rodem z niskobudżetowego filmu science-fiction.
Green Power

Invert

[Obrazek: kdvLVD7.png]
Idea Inverta jest bardzo prosta - ten sam układ, zero zmian w budowie okna i rozmieszczeniu. Jedyną, acz bardzo widoczną zmianą, jest inwersja kolorów, w wyniku czego cały Steam jest teraz biały jak śnieg.
Invert

Miku

[Obrazek: oMcHcHq.png]
Coś dla fanów hentai anime oraz Miku Hatsune. Skin utrzymywany w jasnobłękitnym klimacie z grafikę wyżej wymienionej postaci w prawym, górnym rogu. Jedyną bolączką dla użytkowników tej skórki są błędy związane z rozwijanym menu, w którym nic się nie wyświetla.
Miku

Simply Red

[Obrazek: SnI9xfa.png]
Kolejny czerwony skin, tym razem nieco bardziej karminowy. Choć większość (poza czarnym) kolorów została zmieniona na czerwień, nie czuć tego klimatu krwi, co w True Blood.
Simply Red

Źródło: PCGamer.com
[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz
#2
Bardzo dobry tekst. Smile
Odpowiedz
#3
Link do skórki Air nie działa. Podaję działający link. http://outsetinitiative.deviantart.com/a...-410288247 , Proszę o aktualizację postu
Odpowiedz
#4
(07-08-2014, 20:20 )Kompik napisał(a): Link do skórki Air nie działa. Podaję działający link. http://outsetinitiative.deviantart.com/a...-410288247 , Proszę o aktualizację postu

Poprawione, dzięki za uwagę.
Odpowiedz
#5
(07-08-2014, 18:26 )osztenkurden napisał(a): 1. Ściągamy skórkę, którą chcemy użyć (np. Air)

Ten link też nie działa...
Odpowiedz
#6
Zerknij niżej do opisu właśnie tek skórki, jest tam działający link.
Odpowiedz
#7
Nie działa link do skórki metro ;v
Odpowiedz
#8
Naprawione
[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości