Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


REGULAMIN FORUM
#1
Forum to założone zostało w celu zebrania w jednym miejscu i zrzeszenia fanów gry Fallout 4 oraz wszystkich powiązanych z jej uniwersum. Miejsce to służy wymianie opinii, uwag, doświadczeń, rozwiązywaniu problemów i rozpowszechnianiu wiedzy o wcześniej wymienionych tytułach.

Wszyscy użytkownicy zobligowani są do przestrzegania poniższych punktów regulaminu.

I. Podstawowe zasady użytkowania forum:

1. Prawo do bycia użytkownikiem posiada osoba, która zaakceptowała regulamin rejestrując się na forum.

2. Rejestracja i użytkowanie forum jest i zawsze będzie całkowicie bezpłatne. Odwiedzając poszczególne działy na forum jako "Gość" posiadasz jednak ograniczony dostęp do możliwości przeznaczonych dla użytkowników.

3. Zabrania się poruszania tematyki czynów podlegających karze według Kodeksu Karnego. Treści publikowane przez użytkowników na tym forum muszą być zgodne z polskim prawem oraz zasadami netykiety. Zabrania się publikowania treści i materiałów wulgarnych, brutalnych, pornograficznych, nieetycznych, nawołujących do rasizmu, antysemityzmu, faszyzmu, obrażających uczucia religijne lub uznawanych powszechnie za obraźliwe. Dotyczy to zarówno wypowiedzi użytkownika jak i treści, do których może odsyłać podany przez niego link.

4. Biorąc pod uwagę obowiązek przestrzegania ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631). Zabrania się propagowania i chwalenia się "piractwem", i brakiem poszanowania cudzej pracy. Sankcjami karnymi objęte jest również nakłanianie oraz pomoc w w/w czynach - w tym podawanie linków do stron zawierających nielegalne treści.

5. Każdy użytkownik ma obowiązek traktować innych użytkowników z szacunkiem. Nie tolerujemy tu chamstwa, obrażania innych użytkowników, prowokowania i podpuszczania do tego. Pamiętaj o godności drugiej osoby. I traktuj innych tak, jak sam pragniesz być traktowany.
Ta sama zasada obowiązuje w przypadku kontaktów z administracją i grupą moderatorów forum. Każde świadome i celowe drażnienie, obrażanie i prowokowanie (nie odebrane jako żart) będzie surowo karane.
Wszelkie kłótnie i osobiste konflikty załatwiamy poprzez system PW (prywatnych wiadomości). Pamiętaj jednak, że pomimo braku ich moderacji przez nasz zespół, nadal obowiązują Cię punkty zawarte w tym regulaminie.

6. Każdy użytkownik ma obowiązek przestrzegać zasady poprawnej pisowni. Mówiąc w języku ojczystym, musisz też tak pisać. Jeśli wiesz, że robisz błędy, to zanim zamieścisz post sprawdź kluczowe słowa w słowniku. Pamiętajmy także o interpunkcji.
Jeśli jednak jesteś zbyt leniwy, użyj wbudowanej w przeglądarkę opcji sprawdzania błędów. Wiedz, że nie tolerujemy tu tłumaczeń o "dysleksji" lub innych przypadłościach - da się je leczyć. Szanuj siebie i odbiorców swych wypowiedzi.
Zabrania się także przeklinania. Jeśli brakuje Ci słów, by wyrazić emocje - to problem tylko i wyłącznie Twój. Dopuszczamy jednak użycie słów mocniejszych od "głupek" (i tym podobnych), tylko w wyjątkowych i usprawiedliwionych sytuacjach.

7. Zabrania się reklamy innych stron i for o tematyce poruszanej na tym forum. Reklama nie jest ważną informacją. Przewidujemy odstępstwa od tej reguły - jednak tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu problemu z administracją.

8. Jako wiążącą wypowiedź traktujemy post składający się z minimum jednego zdania lub równoważnika. Wypowiedzi składające się z: samych emotikonek, jednej litery, jednego słowa, szeregu przypadkowych liter będą kasowane, a autor zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Sensem dyskusji jest wymiana poglądów i przekonań. Takie posty, które nic do niej nie wnoszą, będą natychmiast kasowane.

9. Pamiętaj, że forum posiada opcję edycji napisanego już postu. Jeśli zauważysz błąd, to nie wachaj się go poprawić. Jeśli rozmyśliłeś się - posiadasz też prawo skasowania swego postu.
Nie dublujemy postów, jeśli chcesz dopisać coś w drugiej, osobnej wypowiedzi, musisz zaczekać minimum 24 godziny.

10. Zabrania się edycji dopisków do postów dodanych przed moderatorów. Skoro coś dodaliśmy, chcemy, aby było to widoczne. Usuwanie lub zmiana naszych uwag będzie karana.

11. Każda świadoma ingerencja w kod, budowę i działanie forum, w czym rozumie się zakłócanie działania, próby znoszenia ostrzeżeń/banów, zmiany uprawnień użytkowników oraz próby uniemożliwienia dostępu do forum innym użytkownikom będzie karana najwyższą możliwą karą. Bezapelacyjnie.

12. Maksymalny dopuszczalny rozmiar sygnatury obrazkowej wynosi 400px długości na 100px wysokości. Każda sygnatura obrazkowa przekraczająca te wymiary będzie bez uprzedzenia usuwana.
Zawartość sygnatury, zarówno obrazkowa jak i tekstowa, musi zgadzać się z pozostałymi punktami regulaminu.

II. Ostrzeżenia i bany:
Nasi administratorzy i moderatorzy mają swobodę w doborze kary i zależnie od stopnia wykroczenia oraz własnego zdania, członek ekipy ma możliwość:
- upomnieć słownie,
- dać ostrzeżenie, w wielkości od 10% do 100%. Maksymalna liczba ostrzeżeń wynosi 10. Ich przyznana liczba jest adekwatna do zdania moderatora przy przyznawaniu kary,
- wyłączyć możliwość pisania na forum,
- zbanować i zablokować konto,
- bezpowrotnie usunąć konto wraz z całym jego wkładem w forum.

Jeśli czujesz się pokrzywdzony karą i uważasz ją za niesprawiedliwą - zgłoś to. Załóż ku temu odpowiedni temat, albo napisz wiadomość do innego moderatora. Jeśli zostałeś ukarany bez podstaw, wszystko zostanie cofnięte, a moderator, który zawinił odpowiednio ukarany.

III. Zgłaszanie użytkowników.
Jeśli masz podejrzenia o łamaniu przez innego użytkownika regulaminu - napisz to do wybranego administratora.
Jeśli któryś z użytkowników łamie powyższe punkty w wiadomościach prywatnych adresowanych do Ciebie - udokumentuj to i przekaż to wybranemu administratorowi.
Obiecujemy jak najszybciej i możliwie dyskretnie zająć się zgłoszonym problemem.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie.
Życzymy dobrej zabawy i długich, ciekawych dyskusji!
Administracja Fallout4.pl


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości