Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Nowe GUI Chatu Steam - początek zmian na platformie
#1
[Obrazek: lkYby3v.png]

Wakacje, poza upragnioną wolnością, piekielnymi temperaturami i przegrzanymi pecetami przynosi tam także nowości ze strony najbardziej ukochanej platformy gamingowej Steam. Wiekowy interfejs w stylu, który optymistycznie można by było nazwać retro, a bezpośrednio przestarzałym, dostał swój pierwszy poważny update od miesięcy, a na pierwszy ogień poszedł Chat Steam.

Nie ujrzymy już znanego od lat okienka znajomych, ani nie zobaczymy aktualnie ustawionego statusu w prawym dolnym rogu w zwykłym oknie Steam (co jest trochę irytujące w pewnych warunkach). Dostaliśmy za to kompletnie przerobione okno Chatu Steam, które ma możliwość dokowania konwersacji do postaci jednego okna.

Z najważniejszych zmian, poza odświeżeniem szaty graficznej, jest możliwość utworzenia czatów grupowych, w których możliwe jest dodawanie zarówno kanałów tekstowych, jak i dźwiękowych. Dodatkowo weszliśmy w końcu w XXI wiek i możemy już przez platformę Steam wysyłać multimedia, korzystać z takich komend jak /me, /giphy lub /spoiler. W głównym oknie chatu jest także możliwość drag-n-dropnięcia kontaktów na zaszczytne miejsce Ulubionych, które zawsze będą się znajdować na szczycie okna.

[Obrazek: Jee1zRQ.png]

Teraz chat grupuje graczy grających w jedną grę, a także łączy gustowną linią tych, którzy w tym momencie grają razem, oraz podaje liczbę osób, z którymi dana osoba lub grupa osób w tym momencie gra. Ostatnią ważną zmianą jest możliwość ustawienia statusu Niewidocznego, dzięki czemu pozostajemy na listach znajomych Niedostępni, jednocześnie zachowując wszystkie benefity bycia w trybie online.

By śledzić najnowsze zmiany w platformie Steam, między innymi najnowsze aktualizacje chatu, zachęcam do brania udziału w Becie Steam.
[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości