Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Nova Prospekt i hybrydy
#1
Chciałabym zaprosić was do dyskusji na pewien temat, nad którym zastanawiam się już od jakiegoś czasu.
Jak wiadomo, w HL2 wątek Nova Prospekt, a konkretnie zamieniania ludzi na żołnierzy i stalkery jest potraktowany bardzo lakonicznie, tzn odwiedzamy wprawdzie NP, ale nie widzimy tam nic szczególnego, co rzucałoby jakieś światło na nurtującą mnie kwestię. A ta kwestia wygląda następująco: jak myślicie, kto wykonuje operacje przemieniające ludzi w hybrydy? Czy przeprowadzają je maszyny (tak jak np w Quake IV), a tych maszyn tylko od czasu do czasu ktoś dogląda (np jakieś przyuczone hybrydy)? A może pracują tam jacyś "lekarze-kolaboranci" albo inni przystosowani do tego ludzie? Ciekawi mnie też co dzieje się po operacjach. Myślę, że gotowe hybrydy są gdzieś odstawiane do czasu zagojenia ran i oswojenia organizmu z, nazwijmy to tak, nową sytuacją (np jak ten stalker, którego widać na jednym z monitorów), ale pewnie losem "pacjentów" nikt się zbytnio nie przejmuje.
Tak czy owak jedno jest pewne - wyobraźnia ma tu duże pole do popisu.
Odpowiedz
#2
Pewnie po prostu wszystko jest wykonywane automatycznie, bo nie sądzę żeby ktoś 24 godziny na dobę tam siedział.
Odpowiedz
#3
Ja myślę, że sporą rolę w tym procesie mają właśnie stalkerzy. Podróżując po cytadeli widzimy sporo tych osobników obsługujących urządzenia zawarte w budowli. A może istnieje jeszcze inna rasa podobna do stalkerów stworzona specjalnie w celu przekształcania i "naprawiania" żołnierzy. Takie rozwiązanie tworzy też duże pole do rozwijania się. Stalkerzy tworzą nowych stalkerów, którzy z kolei tworzą kolejnych i kształtuje się rozbudowana siatka, zdolna, do powiększania się jak i regenerowania własnych zasobów.
Odpowiedz
#4
Tak jeszcze przyszło mi do głowy, że mogliby pokazać szkolenie "świeżych" żołnierzy. Można się domyślić jak ono przebiega (począwszy od zastąpienia ich ludzkiej pamięci i osobowości), ale myślę, że byłoby to ciekawe.
Swoją drogą zastanawia mnie też czym hybrydy się odżywiają. Nie chcę, żeby to brzmiało jak posty różnych głupich dzieci typu "jak myślicie, jak Gordon sika w HEV", a na fabułę gry ta kwestia nie ma najmniejszego wpływu, ale tak mi to jakoś chodzi po głowie jak czytam ten temat. Pewnie mają jakieś specjalne jedzenie typu "baton proteinowy", bo nie sądzę, żeby jadły to samo co ludzie, czy to zwykli obywatele czy nawet CP. Chociaż kto wie...
Odpowiedz
#5
Może żywią się papką dla niemowląt jak Robocop Happywide
A tak na poważnie to ciężko powiedzieć. Myślę, że może to być jakaś specjalnie przygotowana mieszanka zawierająca tylko to co niezbędne, czyli białko, węglowodany, witaminy i jakieś minerały.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości