Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Left 4 Dead 2 - perełki z Wasztatu
#1
[Obrazek: 4VrowVO.png]
Seria Left 4 Dead już od dawna jest znana i wielu sądzi, że są to jedne z najlepszych gier z typu zarzynania umarlaków. Ci jednak, którzy zagrali raz, dwa nie znają ich potencjału, a zwłaszcza drugiej części. Kilku milionowa społeczność stworzyła tysiące modów, dodatków i ulepszeń, które bez problemów można zainstalować wprost z Warsztatu Steam, zwyczajnie klikając przycisk Subskrybuj. Oczywiście nie zamierzam prezentować wszystkich, bo najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu, a i nie wszystkie modyfikacje są warte zaprezentowania. Zaczniemy od


NeunGUI. Nie jest to typowa addon, gdyż nie dodaje on żadnej treści do kampanii, nie zmienia modeli ani nie dodaje przeciwników. “Jedyne”, co robi, to pozwala na customizację GUI gry. I chociaż może to nie brzmieć jakoś zachwycająco, to jednak efekty robią wrażenie.


[Obrazek: JhaSZpF.jpg][Obrazek: kjg237v.jpg]
[Obrazek: rNKIAbk.jpg]


Kolejnym modem wartym polecenia jest Improved Bots. Dla tych, co opanowali język angielski na poziomie podstawowym, nie jest zaskoczeniem, że funkcję tego dodatku jest ulepszenie botów. Jak dotychczas boty były jak… no, jak boty. Po zainstalowaniu od razu kilka rzeczy rzuca się w oczy. Oprócz odblokowania trybów dostępnych dotychczas tylko dla kooperacji można też zauważyć dużą poprawę realności botów. Już nie strzelają przez ciebie, ani nie zostawiają za sobą drzwi otwartych, jeśli biegnie za wami horda zombie. Zamiast tego radzą sobie całkiem nieźle, chociaż autor i tak przewidział możliwość ich zgubienia lub utknięcia. By teleportować do siebie swoich towarzyszy wystarczy kliknąć ALT.


Przejdźmy choć na chwilę do kampanii społeczności, bo i tych nie brakuje. Wśród wielu dostępnych w Warsztacie jednym z najlepszych z pewnościa jest Wan li. Już sam tytuł może zasugerować że akcja będzie rozgrywała się w azjatyckich klimatach. Pierwsza mapa rozpoczyna się bowiem w samolocie zmierzającym nad Chinami. W żadnym wypadku nie chcę zaspoilerować tutaj żadnych szczegółów, więc gorąco zapraszam do odpalenia tej kampanii.


[Obrazek: TYyFVVN.jpg]
[Obrazek: 8HdUqU6.jpg]


Kolejną kampanią wartą omówienia z pewnością jest RMS Titanic. Nie muszę chyba tłumaczyć, gdzie akcja tej historii się rozgrywa, a któż nie chciałby znaleźć się na mającym zatonąć liniowcu osaczonym przez zombie?


[Obrazek: Dyg5Nyr.jpg][Obrazek: KTJass2.jpg]
[Obrazek: 1WI845L.jpg]


Wśród wielu kampanii jest jeszcze jedna, która rzuca się w oczy samym tytułem: Back to school. Chcąc nie chcąc, uznałem, że skoro uczęszczanie do szkoły jest obowiązkiem postanowiłem umieścić tę pozycję również. Oprócz samych map i świetnej, nieliniowej fabuły twórca postarał się także o trochę nowych tekstur i modeli, a także trochę kinematycznych efektów.


[Obrazek: zAiZVH1.jpg]


Poza mapami można znaleźć wiele innych modów, np: dodający karabin M41A. Wśród nich można się natknąć na te bardziej kreatywne, jak chociaż CI replaced with Xenomorphs, zamieniający ukochane zombie na kosmitów z Obcego. Na tym nie koniec, bo walczyć można nie tylko z alienami, lecz także z droidami oraz  Szturmowcami z Gwiezdnych Wojen - idealna modyfikacja dla fanów przygód Luke Skywalkera. Z kolei jeśli ktoś urodził się nieco wcześniej, na granicy trzeciego tysiąclecia, z pewnością rzuci okiem na Minecrafta. Nie trzeba pewnie wyjaśniać, że prócz dodatkowych map będziemy mieli okazję skorzystać z broni zaprojektowanych idealnie w styl dzieła Notcha - w czasie gry ujrzymy pikselowatego Kałasznikowa oraz sześciennego granatnika, którego będziemy mogli użyć przeciwko minecraftowym przeciwnikom.

Jeśli ktoś jest z kolei fanem serii Portal to pewnie z chęcią zobaczy swoich ulubionych bohaterów w formie Ocalonych: Chell, P-body’ego, Atlasa oraz GlaDOS (która wygląda dość pokracznie).


[Obrazek: MwurfMx.jpg][Obrazek: SR9baqL.jpg]
[Obrazek: 3rdoJu9.jpg]

To już wszystkie mody, które postanowiłem przedstawić. Nie jest ich wiele, gdyż postarałem się wybrać te najbardziej interesujące - gdybym miał opisać każdy zaliczający się jako “fajny” to ten artykuł by był wielokrotnie dłuższy, dlatego zachęcam na przeglądnięcie warsztatu pod kątem modów do Left 4 Dead 2, bo większość naprawdę jest rewelacyjna.
[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz
Podziękowania dali: esterling
#2
Znakomity tekst!
Odpowiedz
Podziękowania dali:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości