Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Jak Half-Life 2 wyglądał w 2002 roku?
#1
W najnowszym wydaniu magazynu Retro Gamer pojawił się artykuł „The Making of Half-Life 2” autorstwa Paula Walkera-Emiga, w który, oprócz wywiadów z weteranami Valve, Davidem Speyerem i Viktorem Antonovem, przedstawiono także niepublikowane nigdy wcześniej screenshoty przedstawiające, jak Half-Life 2 wyglądał w 2002 roku. Dodatkowo, portal ValveTime.net wszedł w posiadanie dwóch dodatkowych zrzutów po skontaktowaniu się z twórcą artykułu.

Sumarycznie mamy więc cztery screenshoty, które możecie ujrzeć poniżej:

[Obrazek: tUj6LZ2.png]

Pierwszy screenshot (borealis_full_010000) przedstawia wnętrze lodołamacza Borealis, który w tamtym czasie miał się pojawić w grze. Gracz jest wyposażony w czekan (Ice Axe).

[Obrazek: h8MQ8Dm.png]

Drugi screenshot (Danger Ted) przedstawia Physics Gun (broń wyciętą z gry) w akcji. Physgun pozwalał graczowi dużo dokładniej niż z użyciem Gravity Guna przemieszczać obiekty fizyczne. Posiadał także możliwość łączenia przedmiotów ze sobą.
Na zrzucie widzimy tak zwany „Danger Ted Construction Set”, czyli pustą, pustynną mapę, wypełnioną jedynie samochodami, kanistrami i innymi przypadkowymi obiektami, oraz modelem postaci cywila bazowanym na Tedu Backmanie, artyście z Valve.
„Ciało” Backmana było używane przez deweloperów do eksperymentowania z silnikiem fizycznym gry. Tę mapę można odnaleźć również w wycieku z 2003 roku.

[Obrazek: XhcnOYi.jpg]

Na trzecim screenshocie (d1_town_040062) widzimy bardzo wczesną wersję Fast Zombie w pobliżu kościoła w Ravenholm. Tło także wygląda inaczej, niż w finalnej wersji.

[Obrazek: IAonjAP.jpg]

Ostatni, czwarty screenshot (seafloor0000) przedstawia wrak łodzi podwodnej widziany już w demo „Coastline” z E3 2003.

Źródło: ValveTime.net
Przyszedłem na chwilę,
zostałem na dlużej.
Teraz mówią do mnie proszę mnie nie banować panie adminie.

#1 miejsce w POTY 2014 | Towarzysz Kucperskin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości