Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


[Inne] Zużyty (?) klucz na Steamie
#1
Mam nadzieję, że wybrałam dobry dział, a jeśli nie to proszę o przeniesienie.
Piszę w imieniu mojej koleżanki, która już kawałek czasu temu kupiła sobie grę "Alien vs Predator", a gra ta do uruchomienia wymaga Steama (była to edycja Gamebook, oczywiście nówka w folii ze sklepu). Niestety koleżanka miała ciągle jakieś problemy z internetem i komputerem, więc gra przeleżała w szufladzie. Dziś ją znalazłyśmy i postanowiłyśmy zainstalować. Założyłam jej nowe konto Steam i po próbie wpisania klucza wyskoczył mi komunikat, że klucz został już użyty i aktywowany gdzie indziej. Chciałabym powiedzieć, że to raczej niemożliwe, ale gra leżała w szufladzie odpakowana z folii, czyli zachodzi podejrzenie, że mógł się do niej dossać brat koleżanki. I tu moje pytanie: jak mogę sprawdzić czy klucz faktycznie został aktywowany na innym koncie, czy może po prostu coś się pokaszaniło? Da się go jeszcze jakoś odzyskać?

Edit:
Opcja "zapytaj brata" odpada, bo on się w życiu nie przyzna, a gra równie dobrze mogła leżeć odpakowana tylko dlatego, że koleżanka chciała sobie poczytać książeczkę. I teraz nie dojdziemy jak to było, stąd i moje pytanie.
#2
Niech koleżanka napisze do supportu Steam, ale jak klucz został aktywowany to raczej nic już nie można zrobić. Radzę kupić nowy klucz.

Gra była w sklepie w pełni ofoliowana? Zdarzają się sytuacje, że nieco sprytniejsi złodzieje po kryjomu odpakowują grę, przepisują klucz i odkładają na miejsce.
#3
Dobra, wyjaśniło się. Brat przyznał się, że próbował zainstalować tą grę, ale nie wiedział, że instalacja wymaga połączenia z internetem i coś spieprzył, przez co klucz poszedł się kochać i gry nie ma ani on ani koleżanka. Bo jak mniemam klucz jest już nie do odzyskania...
#4
No cóż, w obecnej sytuacji przekazuje wyrazy współczucia i wątek zamykam, przenoszę do Rozwiązanych... Z tym już i tak nic nie zrobisz.

Jeżeli ktoś zna jednak jakiś magiczny sposób na odzyskanie klucza, może napisać do mnie na PW z prośbą o odblokowanie wątku.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości