Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


[Half-Life 2] Platforma Poseidon Oil
#1
Ok, być może gdzieś jest o tym napisane, być może nie doczytałem którejś Biblii Fallout lub inkszej wikipedii, niemniej frapuje mnie jedno:

1. Dlaczego powojenny rząd USA decyduje się jako swoją siedzibę wykorzystać platformę Poseidon Oil? Rozumiem izolacja od lądu ma liczne zalety: większe bezpieczeństwo, możliwość wytrucia mieszkańców kontynentu itd. ale jednak czy nie bezpieczniejsza byłaby jakaś np. supertajna górka placówka?

2. Jak platforma przetrwała wojnę? Wojna wybucha bowiem, bo praktycznie wyczerpały się surowce z naciskiem na ropę i pochodne - platofrma takowa jest więc strategiczna i wiadomym wydaje się, że staje się potencjalnym celem ataku.

3. Odziani w Power Armor mogliśmy wbić na Poseidon Oil nie narażając się na atak żołnierzy Enklawy - ot brali nas za swojego. Nikogo na platformie Poseidon Oil nie zafrasował fakt przybycia dokładnie JEDNEGO typa na tankowcu? Happywide

Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz
#2
Ciekawe spostrzeżenia, faktycznie również nie znajduję odpowiedzi na ww. pytania.

Sądze, że wyczerpywanie surowców kopalnych - paliwowych spowodowało wzmożoną ochronę takich obiektów, możliwe częściowe utajnienie, dozbrojenie, etc.

Możliwe też, że platforma była jedynie fasadą.
Odpowiedz
#3
Pomysł z fasadą jest ciekawy, niemniej jednak jeśli takową był - czemu właśnie fasadę wybrano jako następną siedzibę?

A co się tyczy utajnienia - ciężko utajnić istnienie platformy wiertniczej na środku morza czy oceanu. Happywide
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości