Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Ankieta: Half-Life 1 czy Half-Life 2?
Half-Life 1
Half-Life 2
[Wyniki ankiety]
 
 
Half-Life 1 czy Half-Life 2?
#21
Skoro zaczynamy już wykopaliska, to i ja się wypowiem. Niestety, nigdy nie dane mi było przejść Half-Life'a 1. Miałem okazję tylko grać w Black Mesę, lecz - przynajmniej ja - nie oceniam gry po grafice. Dla mnie liczy się grywalność i fabuła. A to są niezwykle silne strony jedynki. Urzekł mnie sam kompleks Black Mesy, jego tajemnice, zarzucone projekty i elementy. Poza tym, jak to rzekł kiedyś kolega Jacol, "jedynka nie ma czegoś takiego, że wpada jakaś baba i rozpierdziela cały kombinat". Czy jakoś tak. I faktycznie, w jedynce musiałem radzić sobie sam i polegać tylko na tym, co sam wykombinowałem (lub w skrajnie krytycznych momentach na tym, co podpowiedziała mi solucja Wink ).
Odpowiedz
#22
Ja też się pobawię w archeologa. ;]
W moim rankingu wyżej jest HL2. Nie, nie dlatego, że w jedynkę zagrałam dopiero w 2006 roku ani że HL2 ma lepszą grafikę czy coś. Po prostu w HL2 bardzo mi się podoba klimat post apo i zróżnicowanie lokacji, podczas gdy w pierwszej części ciągle poruszamy się po podobnych do siebie mapach (nie licząc może Xen - dlatego jest to mój ulubiony rozdział); wiem, że jest to spowodowane wiekiem gry, bo już na przykład w grze Black Mesa to wszystko jest już bardziej zróżnicowane. Ale cóż, w HL1 też grało się fajnie, nigdy nie zapomnę uciekania przed czołgiem z 1 HP albo tej adrenaliny gdy gonił nas Garg. Cheese
Odpowiedz
#23
Archeologia na tym forum jest jak najbardziej dozwolona - forum ma służyć dyskusji, im jej więcej tym lepiej.

Stan na styczeń 2014 - zaczynam walkę z sesją, mam więc czas grać w single. Postaram się raz jeszcze na spokojnie przebyć HL1 i HL2 i ugruntować opinię. Na chwilę obecną szala zwycięstwa przechyla się na korzyść HL1. Walka trwa. Trzymajcie kciuki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości