Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Gravity gun i Portal Gun
#1
Cześć i czołem
Chciałbym opisać trochę gravity gun-a, co to jest, z czym to się je, jak to działa.
No. Gravity gun - czyli po polsku karabin grawitacyjny, lub coś podobnego, został on wynaleziony przez doctora Eli Vance, nie powstał by on bez tajemniczego G-mana oczywiście.
G-man dostarczył tajemniczy kryształ, który znalazł także na początku hl1 kiedy to otworzono portal do Xen. Kryształ ten miał niezwykłe właściwości magnetyczne ( w moim mniemaniu przy dużym dostarczeniu energi mógł tworzyć tunele czasoprzestrzenne). Jego pierwszym zastosowaniem było manipulowanie przedmiotami labolatoryjnymi, bez dotyku człowieka, lecz później służył do transportowania dużych i ciężkich rzeczy, a także do odstraszania potworków. Jak wiadomo, po przedostaniu się do wieży city 17, kiedy to Gordon Freeman trafił do pokoju usuwającego broń i inne takie rzeczy, gravity gun dostał dodatkowej mocy i był już śmiercionośną bronią.

Postanowiłem, że napiszę jeszcze o portal gun.
Więc portal gun to wynalazek uczonych z aperature labolatories, służył on do testów w pomieszczeniach testowych i mógł podnosić ciężkie rzeczy. Jak wiadomo strzelał on promieniem, który otwierał portal 2m x 1m mniej więcej.Pisząc o gravity gun natrafiłem na dziwną zależność mianowicie:
-pierwszy portal miał pomarańczową barwę gravity gun o normalnej mocy
-drugi miał kolor niebieski/błękitny jak ulepszony portal gun
Myślę, że ma to jakieś powiązanie z G-manem i z Black mesa. Co wy na toPs. Piszcie czy wam się post podoba, jak już się powtarzam, to usuńcie!


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#2
Krótko i na temat, podoba mi się. Smile

Działko grawitacyjne przypadło mi do gustu jako ta śmiercionośna broń, można by powiedzieć, że jest najlepszą z tych wszystkich. Minusem było tylko to, że na daleką odległość nie można było strzelać ani "przyciągać", co w innych broniach (prócz łomu) można było.
Odpowiedz
#3
Opisy gunów są całkiem wporzo i na temat, ale co do zależności Portal Guna i Gravity Guna - to już chyba jest wymyślane na siłę. Co z tego, że mają taki sam kolor?
[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz
#4
Czemu, przy pisaniu naszło mi to do głowy no i napisałem
Odpowiedz
#5
W takich artykułach zamieszczamy fakty, nie to co nam "naszło do głowy".
Odpowiedz
#6
Złota łopata! Niebieski portal z ASHPD jest ciemniejszy niż działo grawitacyjne wypełnione czarną energią.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości