Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Fakty, plotki i domysły na temat Half-Life 3
#1
Na wstępie chciałbym was wszystkich serdecznie powitać. Jestem waszym nowym newsmanem, który starać się będzie informować was o najnowszych informacjach związanych z najnowszą odsłoną Half - Life. Bez zbędnego gadania, przechodzimy do sedna.

http://halflife3.pl/galeria/91_14_03_13_8_15_40.jpeg
W tym poście chciałbym zebrać wszystkie informacje (potwierdzone, domysły i plotki) w jedną całość, aby każdy, kto czeka na kolejną odsłonę kultowej gry mógł dowiedzieć się, co się dzieje wokół niej. Dlaczego zdecydowałem się na taki post? Proste. Od jakiegoś czasu po internecie krąży coraz więcej plotek jak i potwierdzonych przez Valve faktów. Postaram się tutaj wstawić ich jak najwięcej, a w razie potrzeby aktualizować.

Fakty potwierdzone:

1. Pierwszym faktem, który chcę przytoczyć, jest wycinek z nieświeżego już wywiadu (2011), w którym wypowiedział się Doug Lombardi - dyrektor marketingu Valve. Kiedy spytany został o to, czy zobaczymy jeszcze Half-Life, odpowiedział:
Cytat:You will ever see it, yes. We are not done with Gordon Freeman’s adventures. I have nothing other than that to tell you today, but hang in there with us.
Co znaczy:
Cytat:Tak, zobaczycie. Nie skończyliśmy jeszcze z przygodami Gordona Freemana. Na dzień dzisiejszy nie mam już nic więcej do powiedzenia, ale oczekujcie.

2. Drugi fakt, to także słowa, które wypowiedziane zostały z ust kogoś ważnego dla Valve, mam oczywiście na myśli Gabe'a Newella. W dniu jego 50 urodzin niespodziewanie odwiedzili go przedstawiciele 4chan'a. Podczas odwiedzin działo się wiele rzeczy, dlatego pominę je, aby przejść do sedna. Goście zapytali się o to, czy Valve pracuje nad nowym silnikiem, na co Gabe entuzjastycznie odpowiedział "Tak!". Dodał jeszcze, że pracują nad Ricochet'em 2, którego uznaje się za nazwę kodową Half-Life 3. Wiele rzeczy wskazuje na to, że rzeczywiście tak jest.

W ramach ciekawostki dodam jeszcze:
Cytat:”Odnośnie gry Ricochet 2 mamy problem dotyczący dyskutowania o dalszych planach. W efekcie często zmieniamy zdanie w trakcie produkcji. W związku z tym zastanawiając się nad ogromną opowieścią jaką jest Ricochet 2, możesz dojść do punktu, w którym powiedzenie czegokolwiek zaskakuje nas w pozytywną lub negatywną stronę. Dlatego chcielibyśmy być bardzo przejrzyści odnośnie przyszłości gry Ricochet 2.”
Ricochet 2=Half-Life 3

Domysły oraz rzeczy niepotwierdzone:
1. Znów zaczynam informacją lekko przestarzałą, ale do dziś nie do końca wyjaśnioną. W roku 2011 w sieci pojawiło się zdjęcie pracownika Valve w takiej oto koszulce:
http://halflife3.pl/galeria/91_14_03_13_8_20_07.jpeg
Nic w tym dziwnego, pomyślicie. Toż to zwykła "fotoszopka". Nie. Potwierdzone jest, że zdjęcie jest prawdziwe!. Nadal nie wiadomo, czy to był znak, czy panowie z Valve bawią się naszym kosztem.

2. Z góry powiadamiam, że informacja ta jest ciekawsza i bardziej prawdopodobna, jednak nadal nie nie jest potwierdzona. Jeśli nadal się nie domyślacie, chodzi mi o betę DOTY 2, która wyciekła w roku 2011. Nic w tym dziwnego, ot beta tester miał gdzieś regulamin. Jednak okazało się, że w plikach gry znajdują się informacje o Hl3. Wyglądają one tak:
Cytat:/src/game/server/ep3/weapon_icegun.cpp /src/game/server/ep3/weaponizer_concrete.cpp /src/game/server/ep3/weaponizer_liquid.cpp /src/game/server/ep3/weaponizer_metal.cpp /src/game/server/ep3/weapon_flamethrower.cpp
Jak widzimy, są tu odnośniki do działa lodowego, miotacza ognia i tajemniczego weaponizera. Jak myślicie, co to może być? Zapraszam do dyskusji na ten temat.

3. Nadal zostajemy przy kodzie w innych grach. Tym razem będzie to mniejsza już ciekawostka znaleziona w Portalu 2. Nie ma co tu się rozpisywać, po prostu pokażę wam ten kod:
Cytat:npc_combine_advisor_roaming
Na początku można pomyśleć, że jest to po prostu pozostałość z poprzedniej części, jednak w Half-Life 2 i epizodach kod advisora jest nieco inny.

NEW4. Tym razem mam świeższe informacje. Jakiś czas temu internetem zatrzęsła pewna informacja. Była to 1 z dwóch, które są NOWE i bardzo ważne dla naszej społeczności. Wszystko przez pewien błąd Valve. Zostawili oni bowiem swój Project Tracker bez mocnego zabezpieczenia. Ktoś zdobył ważne informacje dotyczące projektów Valve. Jedyne, co na razie wiadomo, to to, co widnieje na tym zdjęciu
http://halflife3.pl/galeria/91_26_06_13_3_44_44.png
Do dyskusji nt. tej informacji zapraszam tutaj: http://halflife3.pl/temat-half-life-3-le...ct-tracker

NEW5. Teraz coś mocnego i napawającego serca fanów. Zapieliście się? Rzecz, którą wam zaraz pokażę ukazała się w ZAPOWIEDZI KOLEJNEGO NUMERU MAGAZYNU PC GAMER! (Pytanie: Dlaczego nie umieściłem tego w "Pewnych Informacjach"? Dlatego, że nie MOŻLIWE [Lecz nie pewne] że redaktorzy PC Gamera po prostu się z nami "bawią"...)
A oto sama zapowiedź:
http://halflife3.pl/galeria/91_26_06_13_3_51_30.jpeg
Nic nie widzicie? Spójrzcie na "Piętro 13".

Do dyskusji nt. tej informacji zapraszam tutaj: http://halflife3.pl/temat-informacje-o-h...m-pc-gamer
FAKE!

Inne plotki:

Obecnie kompletuje i sprawdzam informacje. Dodam je w następnej aktualizacji posta.
Odpowiedz
#2
Ciekawe, wreszcie ktoś poskładał to wszystko w jedną spójną całość.
Odpowiedz
#3
Dobra robota, sam jeżeli będę miał coś ciekawego zarzuce ci na pw. Prowadź ten temat na bierzaco, a na pewno wiele osób będzie do nas zaglądało Wink
Odpowiedz
#4
Tak, właśnie próbuję znaleźć więcej informacji, a także odświeżyć i sprawdzić te, które pamiętam. Na stówę ten artykuł będzie jeszcze aktualizowany Smile
Odpowiedz
#5
Cytat:/src/game/server/ep3/weapon_icegun.cpp /src/game/server/ep3/weaponizer_concrete.cpp /src/game/server/ep3/weaponizer_liquid.cpp

Całe Valve, już nie wiadomo czy będzie Episode 3 czy HL3 jak się patrzy na te przecieki.
Nie zdziwiłbym się gdyby był to klasyczny trolling Valve. Nie oszukujmy się - nie pracowaliby tak długo nad zwykłym epizodem. Jeśli wydadzą HL2: EP3 zamiast pełnoprawnego HL3 - mają u mnie bana na eony.

Cytat:”Odnośnie gry Ricochet 2 mamy problem dotyczący dyskutowania o dalszych planach. W efekcie często zmieniamy zdanie w trakcie produkcji. W związku z tym zastanawiając się nad ogromną opowieścią jaką jest Ricochet 2, możesz dojść do punktu, w którym powiedzenie czegokolwiek zaskakuje nas w pozytywną lub negatywną stronę. Dlatego chcielibyśmy być bardzo przejrzyści odnośnie przyszłości gry Ricochet 2.”

To moim zdaniem wskazuje na fakt, że pracują nad HL3, a nie epizodem.
Odpowiedz
#6
@UP
Prawda, myślę, że nie zrobią nam tego i wydadzą Half-Life 3 zamiast Ep3. Te pliki mogą być albo pozostałością po ep3 (pamiętajmy, że to informacje niepotwierdzone), lub kiedy zrezygnowali z epizodu przetransportowali kilka elementów, aby nie robić od nowa.
Odpowiedz
#7
Lub czysty trolling bo wiedzieli, że będą na temat tego domysły i chcą, abyśmy myśleli, że będzie właśnie ep3 Wink
Odpowiedz
#8
Skoro potwierdzili, że pracują nad nowym silnikiem aka Source 2 to raczej wydadzą pełnoprawną "trójkę" a nie kolejny epizod. Analogicznie każda nowa, pełnoprawna odsłona bazowała na innym silniku, więc w tym przypadku też nie powinno być wyjątku.
//
Może redaktor napisał by coś o rzekomym easter egg w Portalu 2 z Gmanem i HL3, czy to tylko fejk?
Odpowiedz
#9
Ja nie zgodziłbym się, z wersją o trollingu. Pomyślcie: robienie sobie żartów z własnego chlebodawcy(mówię tu o potencjalnych klientach) zwykle kończy się niezbyt dobrze, bez względu na jakość jaką zaoferowałby wydawca.

P.S.
To prace nad source 2 są potwierdzone?
Odpowiedz
#10
(14-03-2013, 23:43 )Sauron !o! napisał(a): Skoro potwierdzili, że pracują nad nowym silnikiem aka Source 2 to raczej wydadzą pełnoprawną "trójkę" a nie kolejny epizod. Analogicznie każda nowa, pełnoprawna odsłona bazowała na innym silniku, więc w tym przypadku też nie powinno być wyjątku.
//
Może redaktor napisał by coś o rzekomym easter egg w Portalu 2 z Gmanem i HL3, czy to tylko fejk?
Z tego co wiem, jest to tylko fejk, jednak mogę się temu przyjrzeć.
(14-03-2013, 23:46 )Rayan napisał(a): Ja nie zgodziłbym się, z wersją o trollingu. Pomyślcie: robienie sobie żartów z własnego chlebodawcy(mówię tu o potencjalnych klientach) zwykle kończy się niezbyt dobrze, bez względu na jakość jaką zaoferowałby wydawca.

P.S.
To prace nad source 2 są potwierdzone?
I tak, i nie. Potwierdzone są prace nad nowym silnikiem, ale nie powiedziano, że będzie nazywał się Source 2, choć to tylko szczegół ^^
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości