Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Czy Valve przegapiło swoją szansę?
#1
Rok temu szumnie zapowiedziano 3 nowe produkty z rodziny Steam: system, kontroler i konsole działające w oparciu o system, dostarczane przez zewnętrzne podmioty.

Błędem było już dla mnie rozwiązanie ze sprzętem od innych producentów. Ok, minimalizujemy ryzyko inwestycyjne, chronimy własny kapitał, ale... mamy często symboliczny wkład w finalny produkt.

Niemniej: minął rok, system niby jest, ale coś o nim głucho, kontroler powstaje, był, został ulepszony, co z nim teraz już sam nie wiem, a urządzenia Steam? Pisaliśmy o tym na łamach HalfLife3.pl: http://halflife3.pl/temat-steam-machine-...dowsem-8-1 (dość ironiczne rozwiązanie: Valve narzeka na kierunek zmian w Win > tworzy własny system > inni producenci tworzą konsole pod  ten system > ostatecznie konsole te wydane zostają z Win...).

Co o tym sądzicie? Czyżby Valve się pogubiło? Przespało sporą szansę?
Odpowiedz
#2
Według mnie Valve by chciało zrobić za dużo rzeczy jednocześnie: system, controller, ulepszanie Steama. Powinni porządnie zrobić wszystko po kolei, a nie kilka produktów na raz.
Odpowiedz
#3
No niestety od dłuższego czasu ze strony Valve panuje cisza, a mnie przestało już nawet bawić stwierdzenie, że pewnie to przez prace nad HL3. Czy się pogubili? Cóż, moim zdaniem robią to od 2007 roku i przespania swojej najważniejszej premiery.

Niemniej jednak Steam Controller jest zapowiedziany, jeśli dobrze pamiętam, na rok 2015, zatem pod tym względem nie ma co się przesadnie dziwić że głośno o nim jeszcze nie jest.
Przyszedłem na chwilę,
zostałem na dlużej.
Teraz mówią do mnie proszę mnie nie banować panie adminie.

#1 miejsce w POTY 2014 | Towarzysz Kucperskin
Odpowiedz
#4
Kubox, zgadzam się w pełni: za dużo na raz. Powinni zacząć od systemu, zobaczyć jak się zaadoptuje. Następnie kontroler współpracujący zarówno ze SteamOS, jak i Win/Mac. A gdy również to spotkałoby się z dobrym rynkowym przyjęciem - własna konsola. Prosta, tańsza od PS4 czy Xbox One, oferująca łatwe przeniesienie rozgrywki z PC na telewizor. Nie dość, ze przyzwyczajaliby konsumentów do zmiany stopniowo, to jeszcze zapełnialiby kolejne nisze.

A tak? Efekt świeżości minął. Konkurencja nie śpi. Apple ugrało tyle z iPhone, bo przywalili raz a solidnie i poszli za ciosem. iPada słusznie zaprezentowali dopiero 3 lata później, gdy konsumenci przyzwyczaili się już do dotykowych systemów mobilnych i dotykowej obsługi sprzętu. A gdyby wszystko rzucili na raz - efekt byłby na pewno słabszy.
Odpowiedz
#5
Valve ugryzło coś, czego nie jest w stanie przełknąć. Faktycznie, mogliby powydawać wszystko po kolei. W tym momencie pracują nad tak dużą technicznie ilością rzeczy, że po prostu niemożliwe wydaje się, żeby to wszystko ogarnąć na raz.

Konsola, system, konsola, Half-Life 3, Left4Dead 3, a możliwe, że również inne projekty, nad którymi pracują w najściślejszej tajemnicy. Nawet na taką firmę, jak Valve, to zbyt wiele. Taka analogia do Rosji mi się nasunęła, nie wiem czemu: robiąc wszystko w tajemnicy, w końcu albo coś się sypnie, albo ktoś się wygada. Nie da się na dłuższą metę całkowicie utajnić rzeczy, na które tak wiele ludzi oczekuje. Porwali się z motyką na Słońce, raczej tego nie ogarną. Liczę na to, że się pomyliłem. Smile
Odpowiedz
#6
Zgadzam się z wypowiedziami powyżej. Wielu ludzi błędnie kieruje się mentalnością typu "Valve warte jest grube miliony, prowadzi największą platformę elektronicznej dystrybucji gier, nie mają prawa mylić się, jak zwykli ludzie, prawda?". Niestety Valve to też ludzie i ostatnio popełnili kilka błędów. Próbują robić za dużo na raz, jak już ktoś wcześniej wspomniał. Do tego nie wiemy, nad iloma innymi projektami obecnie pracują. Cóż, choć fani Valve słyszeli to niezliczoną ilość razy, w tej sytuacji powtórzyć można tylko, że czekanie to jedyne wyjście, by dowiedzieć się, co dalej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości