Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam

Logowanie Utwórz konto
Zaloguj się z wykorzystaniem konta Steam


Co jest na Borealis?
#1
[Obrazek: os19Egq.png]

UWAGA: ARTYKUŁ ZAWIERA DUŻE SPOILERY DOT. SERII HALF-LIFE ORAZ PORTAL!

Każdy fan serii Half-Life chociaż raz zastanawiał się - „Co znajduje się na Borealis?”. Przy dobrych wiatrach prawdziwą odpowiedź poznamy już wkrótce, bo przy premierze następnej części przygód Gordona Freemana. Dziś możemy jedynie spekulować, a ponieważ wszyscy lubimy teorie spiskowe, postanowiłem zabrać się za napisanie tego artykułu. Na wstępie chciałbym wspomnieć, że w tekście zostaną przedstawione moje przypuszczenia, które niekoniecznie będą miały jakikolwiek związek z prawdą.

Czym jest Borealis?
Podstawowe informacje na temat tego czym jest Borealis na pewno każdy z was już zna. Na wszelki wypadek jednak przypomnę to i owo.

[Obrazek: 1MfLWbn.jpg]

Borealis jest lodołamaczem wykorzystywanym przez Aperture Science do celów naukowych oraz badawczych. Z powodu zaniedbania bezpieczeństwa łódź zniknęła w niewyjaśniony sposób. Ze względu na przewożone w nim technologie Borealis jest jednym z celów Kombinatu.

Isaac Kleiner napisał(a):„Our peers at Aperture Science were at work on a project of some promise, but in their rush to beat Black Mesa for funding, they must have compromised ordinary standards of risk. We heard their research vessel had simply disappeared. Vanished with all hands... even part of the dry dock!”

Cokolwiek jest transportowane na lodołamaczu, na pewno jest bardzo pożądane przez Kombinat. Pierwszym co przychodzi mi do głowy i zarazem najbardziej prawdopodobną opcją jest jakiś rodzaj urządzenia portalowego.

[Obrazek: VtqYAo1.jpg]

Oczywiście nie chodzi tu o znany wszystkim Aperture Science Handheld Portal Device wykorzystywany przez obiekty testowe w Aperture Science, ale o coś o znacznie większej mocy, pozwalającego na utworzenie stabilnego przejścia pomiędzy Ziemią a Combine Overworld, prawdopodobnym miejscem pochodzenia Kombinatu, którzy na pewno chcieliby móc zasilić Ziemię swoimi potężnymi armiami.

Kolejnym argumentem potwierdzającym obecność urządzenia portalowego na Borealis jest nieznana przyczyna zniknięcia statku. Cytując Isaaca Kleinera - „(...)wyparował razem z częścią suchego doku!” co oznacza, że nie mógł zostać zwyczajnie przeniesiony. Wręcz oczywiste jest to, że mamy tu do czynienia z teleportacją na skalę dużo większą niż z użyciem Portal Guna.

Możecie mówić - „A skąd wiesz, że jakikolwiek 'większy portal gun' w ogóle istnieje?”. Otóż nie wiem, ale mogę się domyślać. W końcu jeśli ASHPD ma w nazwie „Handheld” to nie oznacza czasem, że jest to przenośna wersja czegoś innego? Przecież nie mówimy na przykład „przenośny portfel”, ponieważ on już z założenia jest rzeczą przenośną. Dlatego sądzę, że „ojcem” Handheld Portal Device'a jest zwykły Portal Device, który może być przechowywany na Borealis.

[Obrazek: oY0jYmU.png]

I dobiegliśmy do końca mojego nie całkiem długiego wywodu. Mam nadzieję, że wam się podobało oraz że po premierze Half-Life 3 nie okaże się, że nic z tego nie jest prawdą. Na zakończenie przypomnijmy sobie jedyną scenę we wszystkich obecnych częściach Half-Life, w której dane nam było zobaczyć jak wygląda Borealis:


Źródła:
http://half-life.wikia.com/wiki/Borealis
http://half-life.wikia.com/wiki/Combine
http://www.youtube.com/watch?v=2p3DQ32SKwc
Przyszedłem na chwilę,
zostałem na dlużej.
Teraz mówią do mnie proszę mnie nie banować panie adminie.

#1 miejsce w POTY 2014 | Towarzysz Kucperskin
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#2
No ładnie napisane w przystępnej formie, ładnie, ale ja tę scenę zapamiętałem troszeczkę inaczejSmile
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#3
Temat był już wcześniej poruszany. Pamiętam jak pisał własnę teorię o ładunku tego statku. Nie szkodzi jednak odświeżyć dyskusję jako że od czasu jej zakończenia przybyło wielu nowych członków forum. Powiem jedno: Zgadzam się w stu procentach. Myślałem podobnie i nadal spodziewam się odnaleźć na statku urządzenie portalowe w wersji max, albo jego resztki i informację o lokalizacji ApSci. W każdym razie będziemy się ścigać z kombinatem po technologię, która zakończy ostatecznie wojnę. (Kombinat zdobywa urządzenie - sprowadza armię z ojczystego świata. Ruch oporu przejmuję portal device - ?)
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#4
Wg. mnie na Borealisie nie ma nic związanego z technologią portali. Raczej jakaś broń dezintegrująca, lub pozwalająca przemieszczać się w czasie.
[Obrazek: 1b3a0ef1182b406f.png]
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#5
(25-08-2013, 15:49 )osztenkurden napisał(a): Wg. mnie na Borealisie nie ma nic związanego z technologią portali. Raczej jakaś broń dezintegrująca, lub pozwalająca przemieszczać się w czasie.
A wg. mnie może tam być dosłownie wszystko. Może to być urządzenie portalowe, maszyna do podróży w czasie, a nawet sokowirówka. Każda teoria jest trochę jak kot Schrödingera- póki ładunek Borealis'a nie zostanie oficjalnie przedstawiony każda teoria będzie po części prawidłowa.
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#6
Sprzęt do portali dzięki któremu będzie można się teleportować wszędzie, czyli do nadświatu kombinatu.
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#7
Znając pomysłowość Valve możemy spodziewać się tam dosłownie wszystkiego i niczego- wiadomo natomiast, że dostać się do niego nie będzie nam łatwo Tounge
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#8
(25-08-2013, 19:04 )Rayan napisał(a): A wg. mnie może tam być dosłownie wszystko. Może to być urządzenie portalowe, maszyna do podróży w czasie, a nawet sokowirówka. Każda teoria jest trochę jak kot Schrödingera- póki ładunek Borealis'a nie zostanie oficjalnie przedstawiony każda teoria będzie po części prawidłowa.Z tym kotem to świetne porównanie Wink
Osobiście myślę, że Kombinat nie jest pewny co tam jest dokładnie i próbuje chwytać sie czegokolwiek by uratować swoją rasę i przejąć Kontrolę na Ziemi. Jednak tutaj pojawia się pytanie, skąd Kombinat wie o Borealis i że coś tam jest? Breen się wygadał? Czy może historia zaginięcia tego statku jest nie jest aż taką tajemnicą jak nam się wydaje i może więcej wie o niej jednak sam Kombinat niż ludzie? A może nie tylko Kombinat?

Dlatego myślę, że jest to teleport w połączeniu z portalem między wymiarami i chyba musiał sporo wówczas namieszać.
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#9
Pewna uwaga! Dlaczego na skrzynkach z Borealisa jest nowe logo AS a sam jego dok jest w starszych częściach które zostały "odcięte"?
Odpowiedz
Podziękowania dali:
#10
Dobre pytanie Wink Myślę, że stara część AS była jeszcze później wykorzystywana (częściowo) przez niektórych pracowników którzy zajmowali się tym, co znajduje się na Borealis albo samym faktem teleportacji. Stąd aktualnie logo.
Odpowiedz
Podziękowania dali:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości